UYGULAMA DETAYI
Proje ETİ MADEN KIRKA BOR İŞLETMESİ DÖNER KALSİNASYON FIRINI KIRKA/ESKİŞEHİR
Fotoğraflar ETİ MADEN KIRKA BOR İŞLETMESİ DÖNER KALSİNASYON FIRINI KIRKA/ESKİŞEHİR  ETİ MADEN KIRKA BOR İŞLETMESİ DÖNER KALSİNASYON FIRINI KIRKA/ESKİŞEHİR  ETİ MADEN KIRKA BOR İŞLETMESİ DÖNER KALSİNASYON FIRINI KIRKA/ESKİŞEHİR  ETİ MADEN KIRKA BOR İŞLETMESİ DÖNER KALSİNASYON FIRINI KIRKA/ESKİŞEHİR  ETİ MADEN KIRKA BOR İŞLETMESİ DÖNER KALSİNASYON FIRINI KIRKA/ESKİŞEHİR  
İş Veren MİYAY MAKİNA -ANKARA
İşin Yeri KIRKA/ESKİŞEHİR
Tarih 17.11.2015
Uygulama Sebebi Eti maden bor üretim tesislerinde  yüzey sıcaklığı +600 ºС  olan döner kalsinasyon fırını ISOLLAT-EFEKTIF metodu  ile yalıtılmıştır.  

Klasik yalıtım(taş yünü, cam yünü ve diğer) ürünleri ile yalıtılan döner  kalsinasyon fırını yük sıcaklığı ve dönerken oluşturduğu vibrasyonlardan dolayı klasik yalıtım malzemeleri kısa sürede bozulmaktadır. 

Ayrıca dış ortam şartlarındaki yağmur, rüzgar  ve diğer şartlardan dolayı kısa sürede yalıtım performansı sona ermektedir. Isı köprüleri, suyu emerek muhafaza eden yapısından dolayı uygulandığı yüzeylerde pas ve korozyon problemine neden olmaktadır.
Sonuç Açık alanda  bulunan ve  yüzey sıcaklığı +600 ºС  döner kalsinasyon fırınına vibrasyon ve dış ortam şartlarına uzun yıllara dayanabilen yeni nesil  isollat-effektif ısı verimlilik uygulaması yapılmıştır.

Bu yapılan uygulama ile en az 20 yıl yüksek sıcaklık, dış ortam şartları(su, güneş, rüzgar vb), vibrasyon şartlarına dayanıklı ve sabit performans garantili ısı yalıtım sistemi uygulanmıştır.